Hali!
Gondoltam írok egy pár sort+illusztrálom képekkel a mostani kinézetét az asztalomnak. Jelenleg Ubuntu 10.04 rendszert futtatok Linux Mint 10 felülettel, Compiz Fusion desktop effektekkel, valamint egy sokoldalú oldalpanellel, a Conkyval.
Az új asztalomon az alsó dokk a Gnome-do, telepíthető a
sudo apt-get install gnome-do paranccsal.
Az új asztalomon az alsó dokk a Gnome-do, telepíthető a
sudo apt-get install gnome-do paranccsal.
A felső az újabb, az alsó a régebbi asztalom.
A Compiz beüzemelése nem nagy kunszt, meg szerintem sok embernek erős videokártya van a gépében (vagy legalábbis erősebb, mint az én Radeon 9550-em :-D)
A sudo apt-get install compizconfig-settings-manager compiz-fusion-plugins-extra fusion icon paranccsal fel is lehet tenni az extra effekteket és magát a beállításkezelőt.
Az általam használt pluginok a következők(beállíthatók a compizconfig beállításkezelőben):
- Munkaasztal kocka(Desktop Cube)
- Imbolygó ablakok(Wobbly windows)
- Kocka forgatása(Rotate cube)
- Animáció-kiegészítők(Animation Add-ons)
- Térhatású ablakok(3D Windows)
- Víz effektus(Water effect)
- Tűz rajzolása a képernyőre(Paint fire on screen)
- Fortélyos ablakváltó(Shift switcher)
Az animációk pluginról ejtenék egy pár szót. Ebben azt lehet beállítani, hogy milyen animációt hajtson végre akkor, ha megnyílik egy ablak, vagy bezáródik, vagy ha a tálcára helyezzük.
Nekem a megnyitási animáció (első fül) alapértelmezett, az utána következő (bezárási animáció) a Leég/Burn, amit úgy kell beállítani, hogy a 3 sor(ahol az effekt neve, időtartama van) közül az elsőre kell rákattintani, és kiválasztani a kívánt effektust, valamint az időtartamát, és leokézni. A következő két fül a minimalizálási-felgördítési effektusokról szól, itt ugyanígy kell eljárni.
A desktop effektek után jöjjön az oldalbár, a Conky, ami egy nagyon sokoldalú és témázható "Advanced system monitoring tool", magyarul monitorozni tudjuk vele a processzor és memóriahasználatot, figyelemmel kísérhetjük a winchester foglalt és szabad területének változását, valamint monitorozhatjuk a vezetékes és vezeték nélküli hálózat le és feltöltési sebességét.
Telepíthető a sudo apt-get install conky paranccsal.
Az én témám a www.gnome-look.org oldalról való, lehet böngészni, de aki olyat akar, mint az enyém, letöltheti innen. A Conky konfigurációs fájlját, a .conkyrc fájlt értelemszerűen át kell szerkeszteni, hogy a mi gépünk paramétereit mutassa. Nincs gond a kernelverzió mutatásával és a bekapcsolási idő kijelzésével, memóriahasználat és top 5 processz mutatásával, mert azoknak nincs külön paramétere, egy parancs, és kiolvassa magának a gép, de a winchester és hálózati csatoló monitorozásánál vannak paraméterek, amiket meg kell adni, pl. melyik hálózati eszközt szeretnénk monitorozni eth0 vagy eth1, vagy a winchesteren melyik partíció adatait szeretnénk kijeleztetni, mert nem biztos, hogy minden gépen ezek ugyanazok. Ezt mindenkinek magának át kell szerkeszteni, hiszen -amint írtam- nem minden paraméter ugyanaz a gépeken. Én ezt most ide nem tudom(és nem is szeretném) leírni, mert eléggé hosszadalmas lenne a poszt. Google jóbarát, biztosan találtok sok példát a szerkesztéshez.
Jó témázást :-)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése